Skąd brać inspirację do stworzenia adresu strony / bloga?

Pisałam już o tym, że kiedy komuś przychodzi do głowy pomysł, aby założyć i pisać blog, zwykle jednym z pierwszych pytań jest to o nazwę i adres. Jeśli miejsce to nie ma traktować o jednym konkretnym temacie, wymyślenie czegoś sensownego może nie być łatwe.

Jak jeszcze szukać – oprócz metod za i przeciw przedstawionych już we wpisie o początku blogowania inspiracji do znalezienia tego najwłaściwszego adresu strony lub bloga? Nie każdy czuje się na siłach do zabaw słownych, czy kombinacji literowo-cyfrowych na tyle, aby jego wysiłki przyniosły pożądany efekt. Wtedy można zajrzeć na stronę WOLNE ADRESY

Źródło: Pixabay.com

Każdego dnia traci ważność od ok. 1000 do nawet kilku tysięcy domen zarejestrowanych w firmach świadczących usługi rejestracji i przedłużania ich ważności w Polsce.

Jeśli właściciel w odpowiednim momencie nie reaktywuje takiej “wygasłej” domeny, a chce wciąż być jej posiadaczem, musi ją zarejestrować ponownie (o ile nie przejmie jej w międzyczasie nikt inny). Jednak ogromna większość domen staje się po prostu dostępna dla innych użytkowników i strona WOLNE ADRESY każdego dnia uaktualnia ich listę. Można coś z nich wybrać dla siebie albo zainspirować się jedną z tych nazw, aby stworzyć własną.

Czy jest coś złego w wykorzystywaniu już kiedyś istniejących domen lub tworzeniu nowych na ich podstawie? Jeśli jakaś domena została zastrzeżona, nie pojawi się ona od tak w spisie adresów “zwolnionych” przez dotychczasowych użytkowników. Warto jednak poszperać w sieci i sprawdzić, czy pod danym adresem kiedyś pojawiała się jakaś strona i o czym traktowała – chodzi o tzw. historię domeny. Dlaczego? Cóż, dany adres mógł być kojarzony przez pewne grono Internautów z taką, a nie inną działalnością. Jeżeli po jakimś czasie od zniknięcia konkretnej strony, w sieci pojawi się pod identycznym adresem coś zupełnie innego, może to odbić się negatywnie na nowym właścicielu. Zwłaszcza, jeśli poprzednia witryna opatrzona tym adresem kryła jakiś niepoważny projekt albo związany z czymś nielegalnym, ogólnie niepochwalanym.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *