Jeszcze wokół prezentów

Niektórzy uwielbiają je kupować – zawsze mają dobre pomysły. W najgorszym razie po prostu pytają daną osobę, co by się jej przydało, jakie ma hobby lub o czym marzy. Inni wręcz przeciwnie – nie lubią chodzić „za prezentami” lub  w ogóle nie przepadają za zakupami. Dają komuś kopertę z banknotem i mówią: masz, kup sobie coś. A swoją drogą mamy do czynienia z pewną przewrotnością. Jako dzieci – do pewnego momentu przynajmniej – wolimy otrzymywać coś konkretnego, a nie pieniądze. Kiedy dorastamy, wielokrotnie bywa odwrotnie…

Jak kupować prezenty mądrze?

Źródło: Pixabay.com

Istnieje przynajmniej koło 10 przesądów nt. tego, czego nie powinno się kupować w prezencie. Miewamy do tego różny stosunek, warto jednak zapytać o zdanie na ten temat osobę, którą chcemy obdarować.

Pośród wszystkiego, co nie powinno być prezentem, na pewno warto wymienić zwierzęta chyba, że sprawa została wcześniej przemyślana i ustalona z obdarowywanym i jego rodziną, jeśli chodzi o osobę nieletnią.

„Fajny prezent” nie musi być drogi; często te najbardziej pomysłowe i spotykające się z największa radością obdarowanego, to coś zrobionego własnoręcznie.

Źródło; Pixabay.com

Molowi książkowemu można dać tak wykonaną zakładkę do książki, wielbicielowi roślin – własnoręcznie wykonaną lub ozdobioną doniczkę itd. Mniejszy problem z takimi podarkami mają osoby umiejące szyć i dziergać na szydełku, czy drutach albo mają jakieś inne konkretne zdolności plastyczne.

Zazwyczaj mają one też szereg pomysłów, co można zrobić z włóczki, dodatków, mas plastycznych itd. Inspiracje czerpią z różnych źródeł, a każda kolejna praca poddaje im kolejne idee na przyszłość.

W ostatnich czasach pojawiły się nawet sklepy z prezentami – znajdziemy tu np. różnego rodzaju gadżety, mniej lub bardziej przydatne w konkretnych dziedzinach życia. Wiele ma sensu stricte jedynie wartość zdobniczą. Faktem jest jednak to, że miejsca takie często ratują sytuację, jeśli ktoś kompletnie nie ma pomysłu, a chciałby kupić dla kogoś coś oryginalnego.

W dawaniu prezentów liczy się przede wszystkim pamięć o danej osobie. I koszt prezentu nie oznacza, że pamiętamy o kimś mniej lub bardziej. Sam fakt podarowania prezentu to dowód pamięci. Dlatego ważniejsze od tego, ile wyda się na podarunek jest to, że się go daje.

(Visited 1 times, 1 visits today)