Tak blisko, a za daleko? Odkryj swoje okolice

Czy – szczególnie Wam, mieszkańcom dużych miast – zdarza się mówić: tak, słyszałem/-am o tym miejscu, które warto zwiedzić w moim mieście, ale teraz nie mam czasu; może kiedy indziej? Ja niestety tak miałam, mieszkając w Krakowie od urodzenia, przez 30 lat. Dopiero, kiedy się z przyczyn rodzinnych wyprowadziłam i zaczęłam jeździć do Krakowa w odwiedziny, znajduję jakoś za każdym pobytem czas, aby zobaczyć w „moim mieście” coś, co tak naprawdę warto było odwiedzić już dawno.

Wiele osób ma to szczęście, że mieszka w naprawdę ciekawych miastach – wystarczy tylko przejść kilka przecznic, czy przejechać się komunikacją miejską i trochę przespacerować, żeby zobaczyć jakąś ciekawostkę.

Sporo miast ma „oklepane” miejsca turystyczne – w Krakowie to np. Rynek, czy Wawel. To oczywiście punkty historyczne i wstyd ich nie zobaczyć mieszkając, czy odwiedzając to miasto, jednak czasem warto pójść szlakiem mniej znanych ciekawostek.

Zwiedzanie swojego miasta lub zamieszkiwanych przez siebie okolic – pieszo, na rowerze, hulajnodze, czy samochodem – to na pewno dobre urozmaicenie naszej codzienności. Wiele osób zastanawia się, co mogłoby robić w wolnym czasie albo uważa, że „zwiedzanie świata” jest jednoznaczne z wielogodzinną jazdą autobusem lub pociągiem, czy wręcz z lotem przez kilka stref czasowych. Nic bardziej mylnego! Czy to nie dziwne – widzieć więcej ciekawych miejsc tysiące km od domu, a nigdy nie zobaczyć na własne oczy tego, co warto poznać niemal na własnym podwórku?

Author: paniokularek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *