Internetowe archiwum stron www

Czy strony, które przestały istnieć nie pozostawiły po sobie kompletnie nic? Są skazane na popadnięcie w zapomnienie? Mówi się, że co raz zaistniało w sieci, już w niej zostanie, nawet jeśli „pierwowzór” zostanie skasowany. Faktycznie, trudno jest pewne rzeczy definitywnie wymazać z zasobów Internetu. Zwłaszcza, że niektóre materiały są dość szybko kopiowane i rozsyłane dalej przez Internautów – powstaje mnóstwo kopii w krótkim czasie.

Jednak do pewnych pozostałości niektórych materiałów trudno dotrzeć zwykłemu użytkownikowi Internetu. Ale istnieje witryna internetowa, dzięki której można sprawdzić, jak wyglądała nasza pierwsza strona przed 10-15 laty, jak wtedy prezentowały się  największe polskie portale informacyjne, platformy aukcyjne itd. To – w skrócie pisząc internetowe archiwum stron www.
Wystarczy tylko w okienko wpisać adres szukanej strony i voila – jeśli tylko choć raz została „zaindeksowana”, zobaczymy ją, jak wyglądała danego dnia, o konkretnej godzinie.
Może to być ciekawy wgląd w przeszłość wielu istniejących do dziś stron www, ale i przypomnienie sobie tych, które od dawna nie istnieją.

(Visited 1 times, 1 visits today)